Jesenická lesní škola 2024

Chceš prožít úžasný čas na jedinečné lesní škole propojující duchovní i praktickou stránku skautingu? Pak je Jesenická lesní škola 2024 právě pro Tebe! JeLŠ zve do svého Kruhu všechny, kteří:

• se chtějí posouvat dál ve své roli skautské vůdkyně/skautského vůdce či člověka poctivě žijícího skauting;
  • přemýšlí o své budoucí roli skautského vzdělavatele, který by chtěl získat některé z nabídnutých OČK;
  • cítí, že mají rozvíjet svou osobnost tím, že se utkají s překážkou;
  • si chtějí vyzkoušet řadu teoretických i praktických oborů;
  • chtějí žít ve společenství lidí zapálených skautskou myšlenkou.

V roce 2024 bude součástí lesní školy část programu věnující se přípravě frekventantů na zisk některého z následujících OČK: Metodika, Myšlenkové základy skautingu a historie skautingu, Táboření a bezpečnost, Vedení oddílu.

Termíny:

• zahajovací víkend: 31. 5. 2024 – 2. 6. 2024 – putování Jeseníky
  • táborová část: 15. 8. 2024 – 25. 8. 2024 – Olšanské hory
  • vůdcovské zkoušky JeVLK: 11. 10. 2024 – 13. 10. 2024 – fara Sobotín
  • zimní táboření: únor 2025 – Jeseníky (dobrovolný víkend)
  • závěrečný víkend: duben 2025

Vstupní podmínky:

• absolvovaná vůdcovská zkouška,
  • alespoň jeden rok aktivní praxe po složení vůdcovské zkoušky,
  • doporučení vůdce střediska.

Přihlášky: zde (přihlašování bude spuštěno od 1.12.2023, 18:00), přijato bude 16 sester a bratří.

Součástí přihlášky je odpověď na tyto otázky – podle odpovědí bude probíhat výběr účastníků v případě většího počtu přihlášených:

• Jaká je Tvá motivace přihlásit se právě na JeLŠ? Jak bys podle svého vnímání JeLŠ charakterizoval/a?
  • Na jaké z nabízených OČK (Metodika, Myšlenkové základy skautingu a historie skautingu, Táboření a bezpečnost, Vedení oddílu) by ses chtěl/a zaměřit? (Je možno uvést více, ovšem s uvedením priority – na táborové části bude možno se připravovat právě na jedno OČK.)
  • Pro večerní rozpravy na JeLŠ navrhuji tato témata: